Yhteystiedot

Leppävirran kunta
kunnantalon käyntiosoite: Savonkatu 39
postiosoite: PL 4, 79101 Leppävirta
Y-tunnus: 0172231-2

Puh. (017) 570 911 (kunnantalon vaihde)
yleinen sähköpostiosoite: kunta@leppavirta.fi
sähköpostiosoitteet muotoa: etunimi.sukunimi@leppavirta.fi

Ympäristötoimen alaisten palveluiden yhteystiedot kuten terveysvalvonta, ympäristönsuojelu ja eläinlääkintähuolto löytyvät Keski-Savon ympäristötoimen sivuilta >>

Voit hakea henkilötietoja alla olevasta luettelosta nimen, puhelinnumeron tai tittelin perusteella.

Eläinlääkärit

Eläinlääkäri Varkaus

  • puh. 0400 279 601, 0400 476 820

Maiju Hänninen

kunnaneläinlääkäri

  • puh. 0400 372 517
  • maiju.hanninen@leppavirta.fi

Outi Korhonen

valvontaeläinlääkäri

  • puh. 044 790 6054
  • outi.korhonen@leppavirta.fi

Katariina McAspurn

kunnaneläinlääkäri

  • puh. 044 368 6781
  • katariina.mcaspurn@pieksamaki.fi

Lotta Rainio

kunnaneläinlääkäri

  • puh. 040 027 9601
  • lotta.rainio@leppavirta.fi

Noora Raussi

kunnaneläinlääkäri

  • puh. 044 025 3452
  • noora.raussi@leppavirta.fi

Marita Saarikivi

kunnaneläinlääkäri

  • puh. 040 047 6820
  • marita.saarikivi@leppavirta.fi

Tuula van Roosendaal

kunnaneläinlääkäri

  • puh. 040 027 1274
  • tuula.vanroosendaal@heinavesi.fi

Leppävirran kiinteistö Oy

Kiinteistönhuolto

Matuvo Oy

  • puh. 050 440 0325
  • info@matuvo.fi

Riikka Pehkonen-Tuovinen

kiinteistösihteeri

  • puh. 044 797 5631
  • riikka.pehkonen-tuovinen@leppavirta.fi

Arttu Riekkinen

remonttimies

  • puh. 044 797 5975
  • arttu.riekkinen@leppavirta.fi

Maija Kortelainen

vuokrasihteeri

  • puh. 044 797 5596
  • maija.kortelainen@leppavirta.fi

Mika Nupponen

toimitusjohtaja

  • puh. 040 057 3455
  • mika.nupponen@leppavirta.fi

Yleishallinto, talous- ja toimistopalvelut

Antti Tulila

elinkeinoasiamies

  • puh. 044 750 7023
  • antti.tulila@leppavirta.fi

Matti Raatikainen

kunnanjohtaja

  • puh. 044 790 6082
  • matti.raatikainen@leppavirta.fi

Jonna Torni-Holopainen

työllisyyskoordinaattori

  • puh. 044 797 5057
  • jonna.torni-holopainen@leppavirta.fi

Sirpa Aholainen

pääkirjanpitäjä

  • puh. 044 790 6076
  • sirpa.aholainen@leppavirta.fi

Riitta Kinnunen

laskentasihteeri

  • puh. 044 797 5554
  • riitta.kinnunen@leppavirta.fi

Erja Korhonen

laskentasihteeri

  • puh. 044 790 6074
  • erja.korhonen@leppavirta.fi

Paula Kuohukivi

johdon sihteeri, yleishallinto

  • puh. 044 790 6020
  • paula.kuohukivi@leppavirta.fi

Marjo-Riikka Salo

hallintosihteeri

  • puh. 044 797 5679
  • marjo-riikka.salo@leppavirta.fi

Matkailuneuvonta

  • puh. 044 790 6033
  • matkailuneuvonta@leppavirta.fi

Anu Mustonen

toimistosihteeri, elinkeinotoimi

  • puh. 040 015 8292
  • anu.mustonen@leppavirta.fi

Anssi Nykänen

kunnansihteeri

  • puh. 044 797 5533
  • anssi.nykanen@leppavirta.fi

Sirpa Voutilainen

talousjohtaja

  • puh. 044 790 6077
  • sirpa.voutilainen@leppavirta.fi

Riitta Kauhanen

palvelusihteeri

  • puh. 040 583 0051
  • riitta.kauhanen@leppavirta.fi

Jesse Malinen

henkilöstöpäällikkö

  • puh. 044 797 5643
  • jesse.malinen@leppavirta.fi

Varhaiskasvatus

Mirja Kinnunen

Toimistovirkailija

  • puh. 044 797 5411
  • mirja.kinnunen@leppavirta.fi

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja Minna Hiltunen

  • puh. 040 840 4400
  • minna.hiltunen@leppavirta.fi

Perhepäivähoidon ohjaus

Minna Tikanmäki

  • puh. 044 861 1452
  • minna.tikanmaki@leppavirta.fi

Iltapäiväkerho

Oravikoski

  • puh. 040 820 2552

Kirkonkylän päiväkodit

Kirkonkylän päiväkoti

Päiväkodinjohtaja Anne Vepsäläinen

  • puh. 044 790 6066
  • annekirsi.vepsalainen@leppavirta.fi

Niittyvillat

Kirkonkylän päiväkoti

  • puh. 044 790 6002

Sammalmetsä

Kirkonkylän päiväkoti

  • puh. 044 790 6003

Rantakallio

Kirkonkylän päiväkoti

  • puh. 044 790 6015

Hiekkaranta

Kirkonkylän päiväkoti

  • puh. 040 552 0754

Satusaari

Kirkonkylän päiväkoti

  • puh. 044 790 6063

Järvikaislat

Kirkonkylän päiväkoti

  • puh. 040 034 6969

Esikoulu Omenatarha

Montanuksentie 9, 79100 Leppävirta

  • puh. 040 834 5726

Oravikosken päiväkoti

Päiväkoti Viitosvintiöt, Oravikoski

Päiväkodinjohtaja Minna Tikanmäki

  • puh. 040 861 1452
  • minna.tikanmaki@leppavirta.fi

Esiopetus

Oravikosken päiväkoti

  • puh. 040 823 5002

Vekarat

Oravikosken päiväkoti

  • puh. 040 823 4083

Naperot

Oravikosken päiväkoti

  • puh. 044 797 5404

Sorsakosken päiväkoti

Sorsakosken päiväkoti

Päiväkodinjohtaja Saara Nuutinen

  • puh. 044 790 6011
  • saara.nuutinen@leppavirta.fi

Peukaloiset ja esiopetus

Sorsakosken päiväkoti

  • puh. 044 790 6011

Timolan päiväkoti

Timolan päiväkoti

Päiväkodinjohtaja Saara Nuutinen

  • puh. 044 797 5511
  • saara.nuutinen@leppavirta.fi

Perusopetus

Asiakaspalvelu

(perusopetus)

  • koulut@leppavirta.fi

Mirja Kinnunen

Toimistovirkailija

  • puh. 044 797 5411
  • mirja.kinnunen@leppavirta.fi

Sari Ihalainen

sivistysjohtaja

  • puh. 044 797 5669
  • sari.ihalainen@leppavirta.fi

Alakoulut

Konnuslahden koulu

Koulunjohtaja Hilkka Happonen

  • puh. 044 797 5518
  • hilkka.happonen@leppavirta.fi

Kurjalan koulu

Koulunjohtaja Riikka Ahonen

  • puh. 044 797 5085
  • riikka.ahonen@leppavirta.fi

Leppäkertun koulu ja Sorsakosken yksikkö

Rehtori Ari-Pekka Isoniemi

  • puh. 040 822 5424
  • ari-pekka.isoniemi@leppavirta.fi

Oravikosken koulu

Koulunjohtaja Pasi Hannukainen

  • puh. 044 797 5515
  • pasi.hannukainen@leppavirta.fi

Timolan koulu

Koulunjohtaja Eero Holopainen

  • puh. 040 724 7265
  • eero.holopainen@leppavirta.fi

Minna Miettinen

Koulusihteeri Minna Miettinen

  • puh. 044 797 5029
  • minna.miettinen@leppavirta.fi

Kivelän koulu

Niina Häkkinen

Rehtori

  • puh. 040 820 6546
  • niina.hakkinen@leppavirta.fi

Anu Kemppainen

Opinto-ohjaaja

  • puh. 040 777 3687
  • anu.kemppainen@leppavirta.fi

Päivi Kilpi

koulusihteeri

  • puh. 044 790 6041
  • paivi.kilpi@leppavirta.fi

Eija Vauhkonen

Terveydenhoitaja

  • puh. 017 171 362 tai 044 717 1362
  • eija.vauhkonen@kuh.fi

Kivelän keittiö

Kivelän keittiö

  • puh. 044 790 6032

Kiinteistönhoitaja

Kiinteistönhoitaja

  • puh. 044 797 5098

Leppävirran lukio

Niina Häkkinen

Rehtori

  • puh. 040 822 7273
  • niina.hakkinen@leppavirta.fi

Eveliina Immonen

Koulusihteeri

  • puh. 044 797 5513
  • eveliina.immonen@leppavirta.fi

Kulttuuri-ja vapaa-aikapalvelut

Kirjastoauto

  • puh. 0400 172772

Asiakaspalvelu

  • puh. 044 7975572
  • kirjasto(at)leppavirta.fi

Ann-Mari Karvinen

kulttuuri-ja vapaa-aikajohtaja

  • puh. 044 7975676
  • ann-mari.karvinen(at)leppavirta.fi

Jukka Paju

Nuorisotyön koordinaattori

  • puh. 0400 575196
  • jukka.paju(at)leppavirta.fi

Tekniset palvelut

Mikko Airaksinen

rakennuttajainsinööri

  • puh. 044 797 5083
  • mikko.airaksinen@leppavirta.fi

Anna-Kaisa Eskelinen

yhdyskuntainsinööri

  • puh. 044 790 6055
  • anna-kaisa.eskelinen@leppavirta.fi

Tiina Laitinen

toimistosihteeri

  • puh. 044 7975108
  • tiina.laitinen@ leppavirta.fi

Hanna Veijalainen

vesihuollon käyttöpäällikkö

  • puh. 044 768 4466
  • hanna.veijalainen@leppavirta.fi

Risto Kosunen

työnjohtaja

  • puh. 040 054 3173
  • risto.kosunen@leppavirta.fi

Kalevi Laitinen

lvi-korjausmies

  • puh. 040 551 6701
  • kalevi.laitinen@leppavirta.fi

Suvi Nenonen

kaavoittaja

  • puh. 044 797 5523
  • suvi.nenonen@leppavirta.fi

Raimo Penttinen

Puistotyöntekijä

  • puh. 040 067 3123
  • raimo.penttinen@leppavirta.fi

Olli-Pekka Ruutiainen

kirvesmies

  • puh. 040 557 0080
  • olli-pekka.ruutiainen@leppävirta.fi

Jukka Voutilainen

mittamies

  • puh. 040 587 4840
  • jukka.voutilainen@leppavirta.fi

Auli Mecklin

toimistosihteeri

  • puh. 040 727 4719
  • auli.mecklin@leppavirta.fi

Arja Nyyssönen

toimistosihteeri

  • puh. 044 790 6000
  • arja.nyyssonen@leppavirta.fi

Jari Suhonen

laitosmies

  • puh. 044 797 5548
  • jari.suhonen@leppavirta.fi

Vesilaitoksen päivystys

  • puh. 044 790 6035

Seppo Kauhanen

kartoittaja

  • puh. 044 797 5522
  • seppo.kauhanen@leppavirta.fi

Timo Kinnunen

metsuri

  • puh. 044 797 5532

Teijo Kokkonen

kiinteistönhoitaja

  • puh. 040 591 4770
  • teijo.kokkonen@leppavirta.fi

Tapio Montonen

tekninen johtaja

  • puh. 044 750 7010
  • tapio.montonen@leppavirta.fi

Eitakari Pasi-Heikki

vesihuoltolaitoksen hoitaja

  • puh. 044 750 7015
  • pasi-heikki.eitakari@leppavirta.fi

Kati Parkkonen

ateria-ja siivouspalvelujohtaja

  • puh. 044 7975556
  • kati.parkkonen@leppavirta.fi

Tuomas Pursiainen

Rakennustarkastaja

  • puh. 044 7507043
  • tuomas.pursiainen@leppavirta.fi

Thitz Sanna

palveluesimies

  • puh. 044 7975148
  • sanna.thitz@leppavirta.fi

Tuomainen Merja

maankäyttöinsinööri

  • puh. 044 7683558
  • merja.tuomainen@leppavirta.fi

Virkistysuimala Leppäkerttu Oy

Allasvalvoja

  • puh. 044 309 3939

Amanda Luostarinen

matkailusihteeri

  • puh. 044 797 5182
  • amanda.luostarinen(at)leppavirta.fi

Hiihtoareena

  • puh. 050 460 3531

Esa Salmiheimo

toimitusjohtaja

  • puh. 040 760 3265
  • esa.salmiheimo(at)leppavirta.fi

Teemu Tirkkonen

huoltopäällikkö

  • puh. 050 321 2486

Sosiaalitoimi

Sonja Tuovinen

kotoutumisohjaaja

  • puh. 044 444 2496
  • sonja.tuovinen@varkaus.fi

Maiju Kallio

sosiaalityöntekijä

  • puh. 0400 873 945
  • maiju.kallio@leppavirta.fi

Maria Mustonen

sosiaalityöntekijä,lastenvalvoja

  • puh. 044 7906050
  • maria.mustonen@leppavirta.fi

Pirjo Hartikainen

perhetyöntekijä

  • puh. 040 571 9874
  • pirjo.hartikainen@leppavirta.fi

AnniJaakkola

sosiaalityöntekijä

  • puh. 0400 873 946
  • anni.jaakkola@leppavirta.fi

Seija Tarro

sosiaalityöntekijä

  • puh. 040 827 5495
  • seija.tarro@leppavirta.fi

Maiju Kunranta

sosiaalityöntekijä

  • puh. 044 7906 034
  • maiju.kunranta@leppavirta

Marena Paahto

perusturvajohtaja

  • puh. 044-7507040
  • marena.paahto@leppavirta.fi

Päivi Paasikivi-Nikkanen

asiakaspalvelusihteeri

  • puh. 044 750 7012
  • paivi.paasikivi-nikkanen@leppavirta.fi

Lea Ruuskanen

sosiaalityöntekijä

  • puh. 044 7507037
  • lea.ruuskanen@leppavirta.fi

Eevaliina Hyväri

vs.sosiaalityöntekijä

  • puh. 0400 873802
  • eevaliina.hyvari@leppavirta.fi

Jenna Ryynänen

sosiaaliohjaaja

  • puh. 044 7683551
  • jenna.ryynanen@leppavirta.fi

Liisa Kallunki

johtava sosiaalityöntekijä

  • puh. 044 7683552
  • liisa.kallunki@leppavirta.fi

Eila Väntti

sosiaaliohjaaja

  • puh. 044 768 3554
  • eila.vantti@leppavirta.fi

Asumispalvelut

Herrankukkaro

  • puh. 044 7507 049

Savonkadun ryhmäasunto

  • puh. 040 5832 402

Riihikoti

  • puh. 040 5463 862

Mirja Hyytinen

vastaava sairaanhoitaja

  • puh. 044 5856 038

Kotihoito ja palveluasuminen

Hanna Hämäläinen

kotihoidon esimies

  • puh. 044 797 5413
  • hanna.hamalainen(at)leppavirta.fi

Sanna Halonen

palveluasumisen esimies

  • puh. 040 830 1141
  • sanna.halonen(at)leppavirta.fi

Airi Piiponniemi

hoivapalvelujohtaja

  • puh. 040 849 2917
  • airi.piiponniemi(at)leppavirta.fi

Sanna Tarkiainen

palveluohjaaja

  • puh. 044 7906012
  • sanna.tarkiainen(at)leppavirta.fi

Kehitysvammaisten työ-ja päivätoiminta

Anne Kauhanen

Tupa

  • puh. 044 7906081
  • anne.kauhanen(at)leppavirta.fi

Satu Koponen

Työsali/kudonta

  • puh. 044 7684539
  • satu.koponen(at)leppavirta.fi

Jari Rönkkö

Työsali/puu

  • puh. 044 7975155
  • jari.ronkko(at)leppavirta.fi

Seija Tsupari

kehitysvammahuollon esimies

  • puh. 044 7975544
  • seija.tsupari(at)eppavirta.fi

Ateria-ja siivouspalvelut

Kati Parkkonen

ateria-ja siivouspalvelujohtaja

  • puh. 044 7975556
  • kati.parkkonen(at)leppavirta.fi

Juha Hyvärinen

Varastonhoitaja

  • puh. 040 7365629
  • juha.hyvarinen(at)leppavirta.fi

Eira Laitinen

Palveluesimies

  • puh. 044 790 6630
  • eira.laitinen(at)leppavirta.fi

Sanna Thitz

palveluesimies

  • puh. 044 7975148
  • sanna.thitz@leppavirta.fi